Jesteśmy firmą z bardzo dużym doświadczeniem w montażu instalacji fotowoltaicznych dla odbiorców energii od Tauron, Enea, PGE, Energa.
Oferujemy zestawy dla osób indywidualnych oraz firm, z pominięciem horrendalnych marż jakie narzucają w/w firmy.

Razem znacznie taniej niż osobny zakup paneli fotowoltaicznych, falownika, konstrukcji, rozdzielnic DC,AC itd.

Skorzystaj z wyjątkowych cen, płacąc połowę rozpoczynamy realizacje zlecenia z możliwością zapłaty reszty do 30 dni, również za pobraniem.

  • Korzystne Ceny
  • Fachowy montaż
  • Szybka wysyłka
  • Sprawdzone produkty
  • Gwarancja do 25 lat

Ceny instalacji fotowoltaicznych z montażem elektrycznym

Cennik przedstawia najbardziej popularne, kompletne instalacje fotowoltaiczne z montażem elektrycznym w dowolnej miejscowości w Polsce wraz z wszelkimi formalnościami związanymi z licznikiem dwukierunkowym i dotacjami. Ceny zestawów fotowoltaicznych zawierają VAT. Indywidualne wyceny poprzez formularz kontaktowy (potrzebne informacje: moc instalacji, montaż gleba/dach i typ dachu/rodzaj poszycia, ewentualne preferencje co do marki paneli, falownika)

 

NA CZYM POLEGA CZĘŚCIOWO SAMODZIELNY MONTAŻ FOTOWOLTAIKI?

Montaż częściowo samodzielny polega na tym że Klient wykonuje montaż paneli fotowoltaicznych na dachu lub na glebie samodzielnie lub zlecając lokalnym monterom z naszym wsparciem. Następnie nasz elektryk przyjedzie i wbije sondy uziemienia, dokona pomiarów, podłączy wszystko włącznie z rozdzielnicami, falownikiem i uruchomi całą instalacje przydzielając panel do zdalnego monitoringu. Następnie nasz dział zajmujący się zgłoszeniami i wnioskami przygotuje niezbędną dokumentację, włącznie z konsultacją z inspektorem PPOŻ dla instalacji powyżej 6,5 kW i zawnioskuje o zmianę licznika na dwukierunkowy. Przygotujemy też w cenie wnioski o dotacje z programu Mój Prąd.

MONTAŻ PANELI FOTOWOLTAICZNYCH I KOMPONENTÓW PV

Panele fotowoltaiczne to główny, ale nie jedyny element składający się na instalację fotowoltaiczną dla domu. Do jej funkcjonowania potrzebne są też inne, równie istotne komponenty.
Panele fotowoltaiczne są najbardziej zauważalnym elementem całej konstrukcji i to na nich odbywa się najważniejszy proces wytwarzania energii elektrycznej. Po zamontowaniu fotowoltaiki w ogniwach poli- lub monokrystalicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, czyli przewodzenie ładunku elektrycznego w wyniku działania temperatury i promieni słonecznych. Powoduje to wytworzenie się prądu stałego, który na tym etapie nie jest jeszcze zdolny do zasilenia sprzętów domowych. Później prąd zostaje przekazany do kolejnego elementu zwanego falownikiem. 

Szeroki asortyment produktów potrzebnych do częściowo samodzielnego montażu fotowoltaiki

Poza podstawowymi elementami posiadamy w swojej ofercie także: moduły, liczniki energii, baterie dodatkowe, optymalizatory mocy i wiele innych… W sklepie z fotowoltaiką można znaleźć wszystkie elementy potrzebne do montażu instalacji fotowoltaicznej. Zapewniamy najwyższą jakość oferowanych przez nas zestawów fotowoltaicznych, aby zapewnić jak najlepszą efektywność paneli fotowoltaicznych i największe bezpieczeństwo ich użytkowników. 

Rola falownika w montażu fotowoltaiki

Odpowiada za przekształcenie energii w prąd zmienny, gotowy do użytku przez domowników. Falownik, znany także jako inwerter, jest niezbędnym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej. Ma wpływ na poprawne i efektywne działanie całej instalacji. Odpowiada za funkcjonowanie systemu, kontroluje pracę, dopasowuje parametry generowanego prądu do parametrów sieci domowej, a w przypadku awarii automatycznie się wyłączy.

Zadanie przewodów solarnych w instalacji fotowoltaicznej

Są to przewody służące do połączenia między panelami i falownikiem. Wykazują wysoką odporność na trudne warunki atmosferyczne. Należy zdecydować się na sprawdzone przewody, których jakość potwierdzona została wiarygodnymi atestami, ponieważ zdecydowana większość awarii instalacji i pożarów zaczyna się na połączeniach i przebiciach przewodów.

Rozdzielnica prądu stałego, a montaż paneli fotowoltaicznych

To urządzenie chroniące instalację fotowoltaiczną. Dzięki niej ma się pewność, że nie zostanie ona uszkodzona w przypadku nieoczekiwanego wzrostu prądu, a także przy wzroście napięcia podczas wyładowań atmosferycznych. Ma ona istotny wpływ podczas montaży i funkcjonowaniu fotowoltaiki. Rozdzielnica umożliwia montaż zabezpieczeń przeciw napięciowych i nadmiarowo-prądowych.

Elementy montażowe do fotowoltaiki

Niezależnie od tego, czy panele zostaną umiejscowione na dachu, czy gruncie, należy zaopatrzyć się w cały system montażowy, w którego skład wchodzić będą profile aluminiowe, klemy, wpusty, łączniki i adaptery. Akcesoria powinny być dopasowane do konkretnej warstwy zewnętrznej pokrycia dachu, takich jak: blachodachówka, papa, płyta warstwowa, dachówka ceramiczna. To pozwoli na prawidłowe zamontowanie instalacji fotowoltaicznej.

Czy warto samodzielnie zamontować fotowoltaikę w swoim domu?

Polskie prawo umożliwia montaż instalacji fotowoltaicznej samodzielnie. Istnieje wiele kwestii, które powodują, że wiele osób jednak decyduje się na usługi profesjonalnej firmy. Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Dlatego w celu dostosowania się do naszych klientów oferujemy możliwość samodzielnego montażu fotowoltaiki lub z naszą pomocą. Nasz sklep oferuje wszelką pomoc i poradę na każdym etapie instalacji paneli.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu fotowoltaiki?

Skuteczność działania paneli słonecznych uzależniona jest od wielu czynników zewnętrznych. Wymagane jest, aby choć jedna część paneli skierowana była na południe w celu jak najdłuższego oświetlenia przez słońce. Na skuteczność działania paneli ma także wpływ rodzaj i nachylenie dachu, zacienienie terenu, odpowiednia wentylacja i temperaturaPrzed rozpoczęciem prac montażowych, należy dokładnie przeanalizować dokładne umieszczenie paneli fotowoltaicznych.

Montaż fotowoltaiki - jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

Jaką moc potrzebujesz ? Nie musisz wyliczać ze skomplikowanych wzorów i komplikować sobie prostej sprawy. Pamiętaj że lepiej zainstalować minimalnie wiekszą moc niż w przyszłości przepłacać za rozbudowę. Dla domu jednorodzinnego i instalacji do 10 kW zapotrzebowanie wstępnie można określić za pomocą prostych wskaźników, opierając się na wysokości rachunków za prąd lub ilości zużytej rocznie energii.

- Miesięczna opłat za prąd 1 zł=27,5 W (100zł - 2.75 kW) np. płacisz 150zł ? zainstaluj 3,85 kWp (140x27,5=3850W=3,85kW)

- Zużycie roczne 1kWh=1,25 W (1000kWh=1,25kW) mocy instalacji np. zużywasz rocznie 5000kWh ? Zainstaluj 6,25 kWp 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl