W naszej ofercie znajdują się moduły fotowoltaiczne tylko sprawdzonych producentów, które pracują już w wielu gospodarstwach domowych i farmach solarnych. Wszystkie oferowane przez nas panele wykonane są w najnowszej technologii monokrystalicznej zastępującej stare polikrystaliczne. Głównym celem naszego doboru to najlepszy stosunek jakości do ceny przy zachowaniu najwyższych norm sprawności. To wszystko bez zbędnego przepłacania. 

Oczywiście wszystkie ceny zawierają 23% VAT

Fotowoltaika dla Domu

Fotowoltaika dla domu jednorodzinnego to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Wysoki koszt budowy domu motywuje mieszkańców do poszukiwania rozwiązań obniżenia kosztów jego utrzymania. Mikroinstalacja fotowoltaiczna produkuje czystą i ekologiczną energię pozwalając tym samym na zmniejszenie rachunków za prąd. 

Dodatkowo dostępne dotacje w ramach programów rządowych, a także zwolnienia podatkowe mogą pomóc w sfinansowaniu takiego przedsięwzięcia. 

Profesjonalna pomoc w dobraniu instalacji fotowoltaicznych dla domu

Decydując się na fotowoltaikę trzeba odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań: Czy energia pozyskiwana z promieni słonecznych będzie jednym źródłem prądu czy chce się podłączyć również do publicznej sieci energetycznej? Czy ma się odpowiednie lokalne warunki nasłonecznienia? Jaką ma się tendencję do zużycia prądu w gospodarstwie domowym w skali roku?  

Warto pamiętać, że nie podłączenie instalacji pod sieć energetyczną wiąże się z dodatkowym zakupem agregatu. Wybierając to rozwiązanie istnieje ryzyko braku prądu, jeśli nie zostanie wyprodukowana wystarczająca ilość przez panele. W razie problemów z doborem odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej, w naszym sklepie z panelami słonecznymi jest profesjonalny i w pełni wykwalifikowany personel, który udzieli pomocy i wsparcia w przypadku wątpliwości i pytań

Jaka instalacja będzie najlepsza do Twojego domu? 

Najlepszym rozwiązaniem będą panele zbudowane z ogniw monokrystalicznych, głównie za sprawą ich wysokiej wydajności. Ten rodzaj pozwoli na montaż mniejszej ilości paneli i wytwarzanie dużej ilości energii. Dzięki czemu odpowiednia instalacja zmieści się również na małych budynkach mieszkalnych i mniejszych działkach.  

Podczas montażu szczególną uwagę należy zwrócić na umiejscowienie paneli fotowoltaicznych, aby produkcja energii była jak najwyższa.

Na czym polega pobieranie energii słonecznej za pomocą instalacji fotowoltaicznej do domu?

Prąd produkuje się sam. Odpowiedź ta wymaga jednak dokładniejszego wyjaśnienia. Na panele fotowoltaiczne umieszczone zwykle na dachu padają jednostki światła, znane także jako fotony. Elektrony zostają przez nie wprawione w ruch i w ten sposób powstaje prąd stały, który zostaje przekierowany do falownika, gdzie zostaje przekształcony w prąd zmienny. Dopiero wtedy nadaje się do zasilenia sprzętów w  gospodarstwie domowym.

Falownik znany także jako inwerter dopasowuje parametry produkowane prądu do parametrów domowej sieci. Dodatkowo w momencie wykrycia awarii ulega wyłączeniu. 

Efektywność fotowoltaiki do domu w okresie letnim i zimowym

W okresie letnim, kiedy nasłonecznienie jest duże występuje większa produkcja energii, a niższe zużycie. W takim przypadku nadwyżki są zwykle odsyłane do sieci i tam są magazynowane. W zimie, kiedy produkcja energii jest mniejsza, a także w okresie większego zapotrzebowania energetycznego można otrzymać nadwyżkę i ją zużyć. Ceny instalacji fotowoltaicznych wydają się spore, jednak po przeliczeniu, mogą one obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej.  Po paru latach od montażu paneli fotowoltaicznych inwestycja się zwraca i przynosi oszczędności.  

Ryzyko awarii i uszkodzeń w przypadku paneli fotowoltaicznych nie istnieje, ze względu na ich statyczną budowę. Są one bezobsługowe i po zamontowaniu nie wymagają już ludzkiej ingerencji i zaangażowania, dlatego warto się na nie zdecydować poszukując oszczędności i wygody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl